Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Leśnika 2018

21.06.2018 r. odbyły się uroczystości z okazji Dnia Leśnika połączone z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości

    Uroczystość poprzedziła Msza Święta odprawiona w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w intencji pracowników lasów.

   W dalszej części spotkanie leśników, ich rodzin i zaproszonych gości odbyło się na zamku w Pęzinie. Wśród zaproszonych gości byli obecni: Pan Dyrektor RDLP w Szczecinie, Kapelan Leśników naszej dyrekcji, Pani Starosta, Panie i Panowie Burmistrzowie i Wójtowie gmin będących w zasięgu terytorialnym nadleśnictwa oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

  Podczas części oficjalnej Pan Nadleśniczy podsumował całoroczną pracę pracowników nadleśnictwa, ich wkład w bogacenie zasobów naturalnych polskich lasów, dbałość o zrównoważoną, planowaną gospodarkę leśną. Podkreślił, że leśnicy pracują z pasją, ale też szanują las jako ponadczasowe dobro. Traktują pracę jak misję. Pracując z zaangażowaniem dla przyszłych pokoleń leśnicy mają świadomość, że są gospodarzami i stróżami lasu. Bardzo zależy wszystkim, aby inni ludzie rozumieli i szanowali las choć po części tak jak my leśnicy.

   W związku z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości, część oficjalną uświetnili swoimi występami dzieci ze szkoły podstawowej w Pęzinie oraz artyści z ArtCafe.

   Dzień Leśnika jest dniem, w którym możemy wyeksponować znaczenie lasów w codziennym życiu człowieka i roli leśników w pomnażaniu zasobów polskich lasów naszego ogólnonarodowego dobra. Jest to okazja do refleksji nad dotychczasowymi dokonaniami i planowanymi działaniami. Jest to czas kiedy wdzięczną pamięcią wracamy do tych osób, które ciężką pracą tworzyły dorobek nadleśnictwa. Dziękujemy im za dokonania na polu ochrony przyrody i mądrej gospodarki leśnej.

  Podziękowania za wsparcie wielorakich działań należy skierować również do organów i instytucji współpracujących. Wierzymy, że wspólna praca, poświęcenie i trud są przejawem naszej pasji i miłości do przyrody.